Posto

Tétouan - Morze Śródziemne na horyzoncie

Z gracją gołębicy Tétouan, miasto o wapiennych ścianach, wita przyjezdnych w miejscu będącym tyglem kultur.

Wąskie uliczki przypominają Andaluzję, a zielono-białe domy przywodzą na myśl Sewillę czy Grenadę. Udaj się do mediny, jednej z najbardziej zatłoczonych, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Tutejsi rzemieślnicy rozkładają stragany na placach i naprzeciwko swoich warsztatów. Obserwuj malarzy pracujących nad płótnem w Guersa El Kébira. Zobaczysz również tkaczy i kobiety Jebala sprzedające czerwono-biało-niebieskie tradycyjne szale. Nie zapomnij odwiedzić mellah, tj. części mediny zamieszkanej niegdyś przez Żydów, w której znajdziesz sklepy jubilerskie, i głównej ulicy wiodącej do pałacu królewskiego, symbolu sztuki hiszpańsko-mauretańskiej.

Architektura poza mediną jest zupełnie inna. Tétouan był kiedyś pod protektoratem Hiszpanii, który pozostawił po sobie różne pomniki w europejskim stylu, np. stare hiszpańskie kasyno, kościół Notre Dame de la Victoire i bibliotekę publiczną.

W mieście odbywają się liczne festiwale kultury, np. festiwal filmu śródziemnomorskiego, festiwal komiksu czy festiwal dedykowany kobiecym głosom.

Odkryj Tétouan i jego wielobarwną historię. Zobacz na własne oczy ten tygiel, w którym mieszają się kultury. Poznaj trwałe i dobrze zachowane tradycje miasta otwartego na zewnętrzne wpływy.